10 درختچه زینتی با گل های سفید

ارسال شده در 13 تیر ماه 1401

دسته بندی: شناسنامه
153 بازدید | 3 نظر
 شهر گیاه

درختچه هایی با گل های سفید برای روشن  جلوه دادن فضای سبز عالی هستند و بسیاری از آنها به خاطر شکوفه های معطر خود شناخته می شوند. به عنوان یک عنصر طراحی، درختچه هایی با گل های سفید حس خلوص را منتقل می کنند. برخی از درختچه های سفید گل در درجه اول به دلیل رنگ بهاری که به باغ می دهند ارزش دارند، در حالی که برخی دیگر کمی از زیبایی خود را برای پاییز که شاخ و برگ های پاییزی می شوند ذخیره می کنند و در آن زمان گلدهی انجام می دهند. اگر درختچه های سفید را برای باغچه و فضای سبز خود در نظر دارید، در اینجا 10 انتخاب عالی وجود دارد:

 

1-درختچه بداغ (Viburnum carlesii)

10درختچه زینتی با گل های سفید

گیاه بداغ (Viburnum carlesii)یا ادویه کره ای نمونه ای از درختچه ای است که گل های آن اوایل بهار (آوریل) و همچنین پاییز نمایان می شود و جوانه ها صورتی هستند اما بعد باز می شوند تا به خوشه هایی از گل های سفید تبدیل شوند. این گیاه به خاطر عطری که ترکیبی از شیرینی و تندی را در خود جای داده است، به نام ادویه کره ای نامگذاری شده است. اگر خاک شما اسیدیته مطلوب ویبرونوم ها را ندارد، تغذیه سالانه با کود اسیدی باعث بهبود گلدهی آن می شود.

2-یاس بنفش معمولی (Syringa vulgaris)

10درخچه زینتی با گل های سفید

یاس بنفش معمولی با داشتن بویی کاملا شیرین که در رنگ سفید و بنفش موجود است. اگر به دنبال گیاهانی برای پرچینی هستید ارتفاع یاس معمولی یک مزیت قطعی است. بر خلاف بداغ، یاس بنفش معمولی در اواخر بهار شکوفا می شود، اما با داشتن دسته های بزرگتر گل، انتظار را جبران می کند. بیشتر درختچه های یاس بنفش به مکانی با زهکشی خوب نیاز دارد، زیرا اگر رطوبت بیش از حد داشته باشد ممکن است از شکوفه دادن خودداری کند.

-آندرومدا ژاپنی (Pieris japonica)3

10درختچه زینتی با گل های سفید

درختچه آندرومدا که به عنوان پیریس ژاپنی نیز شناخته می شود، رایحه ای دارد که برای بعضی افراد مناسب نیست. برخی از مردم این عطر را دوست ندارند، در حالی که برخی دیگر آن را دوست دارند. بنابراین قبل از اینکه این بوته را پرورش دهید، در جایی یکی از آنها را پیدا کنید که شکوفا شده است و ببینید آیا این بوته برای شما مناسب است یا خیر. فراتر از گل‌های زنگوله‌ای، مزایای رشد آندرومدا شامل شاخ و برگ‌های همیشه سبز با برگ‌هایی که رنگ قرمز جذابی دارند (مانند رقم کوهستان آتش) و دوره شکوفه‌دهی اولیه (در برخی موارد مارس) است. . درختچه های آندرومدا به 9 تا 12 فوت رشد می کنند. در آب و هوای سردتر، آندرومدای ژاپنی به دلیل بادهای سرد در زمستان خشک می شود. در اواخر پاییز می توانید با پیچاندن یک پوشش دور آنها از گیاه محافظت کنید.

-نرگس درختی (Philadelphus Spp.)

10درختچه زینتی با گلهای سفید

اگر از تجربه عطرها در باغ لذت می برید اما بوی تند را دوست ندارید، ممکن است نرگس درختی برای شما مناسب باشد. نرگس درختی شامل تعدادی گونه از جنس فیلادلفوس و همچنین هیبریدها و ارقام است. عطر آن شما را متحیر نمی کند، اما یک بینی تصفیه شده می تواند نشانه ای از مرکبات را در شکوفه های آن تشخیص دهد. این درختچه نسبتاً بزرگ است که به ارتفاع 12 فوت با عرض مشابه می رسد.

نرگس درختی می تواند نسبتاً سریع رشد کند، بنابراین هرس جوانسازی - هرس سخت که بوته را تا سطح زمین برش می دهد - ایده خوبی است هر چند سال یکبار.

-آزالیا (Rhododendron Spp.)5

10 درخچه زینتی با گل های سفید

آزالیا بسته به نوع آن می تواند در اوایل بهار یا اواخر بهار شکوفا شود. انواع سفید عالی عبارتند از «نوردرن هی-نور»، «سفید دلپذیر»، «سفید دره دلاور»، «سفید آبشاری»، «برفی» و «بلوم-آ تون» سفید - به این دلیل که نه تنها در آوریل شکوفا می‌شود، بلکه همچنین در تابستان و پاییز. مناطق سختی و اندازه به تنوع بستگی دارد. آزالیا برای اکثر آب و هواها از مناطق 3 تا 9 و در اندازه های بین 2 تا 3 فوت تا 15 فوت مناسب است. آزالیا در محیط های جنگلی عالی است. شاخ و برگ ها پس از محو شدن گل ها قابل توجه نیستند، اگرچه برخی از گونه ها رنگ های پاییزی دلپذیری دارند. مگر اینکه خاک شما اسیدیته طبیعی مورد علاقه آزالیاها را داشته باشد، آنها را با کود اسیدی که برای گیاهان اسید دوست مانند رودودندرون، کاملیا و آزالیا تهیه شده است تغذیه کنید.

-درختچه دوتسیا Deutzia gracilis 6-

10 درختچه زینتی با گل های سفید

چیزی که درختچه دوتسیا (Deutzia gracilis ) را بسیار خاص می کند این است که علیرغم اینکه درختچه ای است، می تواند به عنوان پوشش زمین عمل کند به این دلیل است که بسیار کوتاه می ماند و پهنای آن از بلندی آن بیشتر است. گلها ممکن است کوچک باشند، اما آنها دوتایی و متعدد هستند گلدهی اواخر بهار است، با گلهای زنگوله ای کوچک اما معطر. شاخ و برگ روی گونه کوتوله در پاییز به رنگ زرد جذابی در می آید. شاخه های منفرد نسبتاً کوتاه مدت هستند، بنابراین این درختچه به هرس منظم نیاز دارد.

-گل رز (Rosa Spp.)7

10 درختچه زینتی با گل های سفید

با توجه به معانی اختصاص داده شده به رنگ های مختلف رز، رز سفید نشان دهنده احترام و فروتنی است. ممکن است به خاطر زیبایی و بوی گل رز بیشتر جذب آن شوید. هیچ باغ عطری بدون بوته های رز کامل نمی شود. گل رز به خوش بو بودن شهرت دارد، اما انواعی مانند گل رز درختچه ای وجود دارد که نگهداری از آنها بسیار آسان است. مانند اکثر گیاهان با گل های بزرگ، گل رزنیاز به تغذیه دارد. از کود های مخصوص گلدهی برای گل رز استفاده کنید.

-اسپریا یا برگ توس (Spirea Spp.)7

10درختچه زینتی با گلای سفید

مانند گل رز، درختچه های جنس Spirea نیز در اوایل تابستان شکوفا می شوند. اگرچه برخی از انواع محبوب‌تر اسپیرا شکوفه‌های صورتی دارند، اما گل‌های مورد علاقه سنتی با گل‌های سفید، اسپیرا (Spiraea × vanhouttei) است.  اسپریا پس از بالغ شدن، تحمل نسبتاً خوبی برای شرایط خشکی دارد، اما در جوانی مهم است که گیاهان به خوبی آبیاری شوند. مالچ کردن خاک به مرطوب نگه داشتن آن کمک می کند.

هیدرانسیا یا ادریسی (Hydrangea Spp.)9-

10درختچه زینتی با گل های سفید

هیدرانسیا یکی دیگر از شکوفه‌های اوایل تابستان است، و نسخه‌های سفید عالی در هر چهار نوع اصلی موجود است: H. arborescens (ادریسی صاف)، H. macrophylla (ادرانسیای بزرگ برگ)، H. paniculata (هندری خوشه‌ای) و H. quercifolia (هندریاسی بلوط). یک انتخاب فوق العاده برای طرفداران گل های سفید، هیدرانسی Incrediball است. خوشه های بزرگ گل درست تا پاییز باقی می مانند یکی دیگر از انواع سفید بسیار محبوب، آنابل است مکان ایده‌آل برای بیشتر ادریسی، آفتاب را در صبح و سایه را در گرمای بعد از ظهر فراهم می‌کندبهتر است کاشت در بهار و پاییز انجام شود.

- فرفیون سفید (Euphorbia leucocephala)10

10درخچه زینتی با گل های سفید

یکی دیگر از گزینه های سفید گل، فرفیون سفید ، یک درختچه استوایی با شکل گرد است. نام رایج جایگزین "گل کریسمس کوچک" است. مانند هیدرانسیا ، گلدهی با کوتاه شدن روزها شکوفا می شود. هنگامی که گل های سفید معطر ظاهر می شوند، بوته شما را به یاد یک گلوله برفی غول پیکر می اندازد. برای تقویت این ظاهر، گیاه را در اوایل بهار هرس شدید و سپس در اوایل تابستان دوباره هرس کنید.


نظرات کاربران

دیدگاه خود را ارسال کنید

نظر خود را برای این مطلب ارسال کنید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین مطالب

اثر پتاس در رشد گندم

18 فروردین ماه 1401

کوددهی درختان میوه

06 اسفند ماه 1400

کود سرک چیست؟

دسته بندی:
24 مرداد ماه 1401

4 بیماری رایج درخت سیب

دسته بندی: آفت و بیماری
08 مرداد ماه 1401

جیبرلین و کاربرد آن در باغبانی

دسته بندی:
23 اسفند ماه 1400