نخل های مناسب نگهداری در آپارتمان

ارسال شده در 28 تیر ماه 1401

45 بازدید | 3 نظر
 شهر گیاه

 

نخل ها در بین گیاهان آپارتمانی و فضای سبز به عنوان گیاهانی همیشه سبز یاد می شوند که به دلیل مقاومت نسبت به آفات وبیماری ها و نگهداری آسان مورد استقبال واقع شده اند، در این مطلب 8 نخل که می توان از آنها داخل آپارتمان نگهداری کرد معرفی می شود.

 

1-  نخل کنتیا یا نخل بهشت Howea Forsteriana

این نخل  بومی جزیره جنوبی اقیانوس آرام می باشد و با نام های نخل بهشت ​​یا نخل کنتیا شناخته می شود. این نخل دارای برگ های آویزان، سبز تیره و پر در بالای تنه ای ظریف و باریک است این درخت در مناطق سرد مقاوم به زمستان است، اما یک گیاه داخلی خوب نیز می سازد. در خارج از منزل، در اندازه بالغ کنتیا می تواند به ارتفاع12متر برسد. در داخل خانه، معمولا ارتفاعش از 3.5متر بیشتر نمی شود.

نخل های مناسب نگهداری در آپارتمان

2– لیدی پالمrhapis excelsa  

یکی از نخل های آپارتمانی بسیار محبوب با نام نخل لیدی  نیز شناخته می شود. این گیاه بومی چین و ویتنام است و این گیاه چند ساقه ای است که به دو صورت سبز تیره و دو رنگ موجود است. اگرچه نام گیاه شناسی آن، excelsa، به ارتفاع زیاد اشاره دارد، اما واقعیت این است که این نخل سازگار تنها 4.5متر در خارج از منزل و حدود 2متر ارتفاع در داخل خانه دارد.

نخل های مناسب نگهداری در آپارتمان

3-نخل بامبو Chamaedorea Sefritzii  

نخل بامبو از برگهای بلند و صاف و باریک سبز رنگ و ساقه هایی با برگچه های منفرد پهن، کوتاه و منحنی رشد می کند. برخلاف بسیاری از انواع دیگر نخل های داخل آپارتمان، این گیاه می تواند در محیط های کم نور به خوبی رشد کند و مقاوم به زمستان است همچنین  برگ های این نخل نوک صاف، ضخیم، براق و بزرگ است و در فضاهای کوچکتر با ارتفاع بالغ 1.21متر 3.65متر و گستر7 تا12 سانتیمتر به خوبی جا می شود 

نخل های مناسب نگهداری درآپارتمان

4-نخل اریکا Dypsis Lutescens

این گیاه زیبا و پرطرفدار در ابتدا یک نخل کوچک می باشد که می توان به عنوان گیاه رومیزی از آن استفاده نمود و بعد از آن که رشد کر و ارتفاع ان زیاد شد می توان روی زمین از آن نگهداری کرد

نخل آریکا اغلب در گلخانه ها، فروشگاه‌های بزرگ و موارد مشابه به‌عنوان گیاهان آپارتمانی کوچک یافت می‌شود که  با مراقبت خوب، آنها می توانند تا 1.8تا2 متر ارتفاع رشد کنند.

نخل های مناسب نگهداری در آپارتمان

5-نخل گربه Chamaedorea Cataractarum

نخل گربه یکی از گیاهانی است که نگهداری از آن اسان می باشد و برای افراد مبتدی مناسب است در طیف نوری از سایه تا نور بسیار روشن به خوبی عمل می کندو به صورت فشرده، گرد و پرپشت رشد می کند، بنابراین برای محیط های کوچک ایده آل است.

برگ های این گیاه سبز روشن و پردار است. در مناطق نیمه سرد مقاوم به زمستان است و در خارج از منزل به ارتفاع   1.8تا2.5متر خواهد رسید.

نخل های مناسب نگهداری درآپارتمان

6-نخل شامادورا  Chamaedorea Elegans

این نخل بومی گواتمالا و مکزیک جنوبی به عنوان نخل پارلور نیز شناخته می شود. این یکی از قدیمی ترین نخل های  آن منطقه است و در محیط های کم نور عملکرد بسیار خوبی دارد (اگرچه نور روشن و غیر مستقیم را ترجیح می دهد).

Parlor Palm یک انتخاب عالی برای آپارتمان ها یا دفاتر کوچک است زیرا ارتفاع آنها فقط به 60تا65 سانتیمتر می رسد.

نخل های مناسب نگهداری در آپارتمان

 7-نخل شامادورا متالیک chamaedorea palm

این نخل کوچک با نام های مینیاتوری یا نخل دم ماهی کوتوله نیز شناخته می شود. همانطور که از نام‌های رایج پیداست، این گیاه چندان بلند نمی‌شود (در حدود 65سانتیمتر در داخل خانه بیرون می‌آید) و برگ‌های آن کمی شبیه دم ماهی است این نخل از جنگل های مکزیک می آید و در محیط های کم نور به خوبی عمل می کند و در مناطق سرد مقاوم در برابر زمستان است و می تواند به ارتفاع 1تا 2متر در فضای باز رشد کند.

نخل های مناسب نگهداری در آپارتمان

8- راونیا ریو لاریس Ravenea Rivularis – Majesty Palm

این نخل از ماداگاسکار می آید و رطوبت بیشتری نسبت به اکثر نخل ها دوست دارد. اگر در یک محیط گرمسیری زندگی می‌کنید، می‌توانید آن را در فضای باز در کنار رودخانه یا استخر پرورش دهید و در نهایت می‌تواند به ارتفاع 24 متر برسد. اگر آن را در داخل خانه نگهداری می کنید، آن را به خوبی آبیاری کنید این نخل در خانه رشد کمتری دارد و به کندی ارتفاع آن زیاد می شود.

نخل های مناسب نگهداری در آپارتمان

 

 


نظرات کاربران

دیدگاه خود را ارسال کنید

نظر خود را برای این مطلب ارسال کنید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین مطالب

اثر پتاس در رشد گندم

18 فروردین ماه 1401

کوددهی درختان میوه

06 اسفند ماه 1400

کود سرک چیست؟

دسته بندی:
24 مرداد ماه 1401

4 بیماری رایج درخت سیب

دسته بندی: آفت و بیماری
08 مرداد ماه 1401

جیبرلین و کاربرد آن در باغبانی

دسته بندی:
23 اسفند ماه 1400