ایده های محوطه سازی حیاط خلوت برای حیاط های کوچک

ارسال شده در 24 مهر ماه 1401

دسته بندی: شناسنامه
63 بازدید | 3 نظر
 شهر گیاه

بسیاری از مردم در اجرای ایده های محوطه سازی حیاط کوچک مردد هستند و از اجرای آن می ترسند، اما لازم به ذکر است که اگر طراحی به خوبی اجرا شود مانند یک اثر هنری در ایجاد آرامش نقش دارد.

لازم نیست هزینه زیادی را برای گیاه، سنگفرش، مصالح و یا انبوهی از مواد مورد استفاده مانند سفال‌های تزئینی و آب‌نماها خرج کنید. برای کسب اطلاعات بیشر در این زمینه با کارشناسان متخصص و مجرب مجموعه شهر گیاه در ارتباط باشید

ایده های محوطه سازی حیاط خلوت برای حیاط های کوچک

ایده های حیاط خلوت کوچک خانه های شهری:

برای طراحی یک حیاط کوچک لازم به طراحی پیچیده و اصولی نمی باشد و فقط لازم است که یک طرح ساده با استفاده از خلاقیت انجام شود و لازم نسیت که از الگوی خاصی پیروی شود.

طراحی حیاط خلوت هوشمند، منطقه مناسبی برای آرامش و حفظ حریم خصوصی است، با وجود ده‌ها ایده ی در دسترس، قبل از اجرا، طرح و نیازهای طراحی شما باید با موضوع استفاده مطابقت داشته باشد.

این منطقی است که در نقاط مشخصی گیاهان برجسته داشته باشید، یا مسیر ورودی ها را نشان دهید تا به نحوی چشم را به خود جلب کنید. در غیر این صورت، کاشت فاقد شخصیت است.

امروزه با گرایش ما به ساده زیستی، کاشت ساده تری به وجود آمده است. مردم درختچه‌های کمتری را ترجیح می‌دهند، اما تعداد کم از گیاهان در نقاط مهم باعث ایجاد چشم انداز زیبایی می شود، مالکان بیشتر به نوع درختچه و نحو رشد آن توجه می کنند.

قبل از ایده های محوطه خلاق

قبل از انجام هر گونه محوطه سازی، خانه و حیاط خود را از تمام زوایای داخل و خارج برسی کنید.

کدام ویژگی‌ها را می‌خواهید حذف کنید، و کدامیک را می‌خواهید اجرا کنید؟ شاید یک ایوان یا تراس باید سرپناه یا محافظت شود، یا یک پنجره خاص که دوست دارید از آن درختان گلدار یا ویژگی های دیگر را ببینید.

و آیا کاشت از جلوی خانه جذاب به نظر می رسد؟

سعی کنید کاشت را با معماری و همچنین چیدمان زمین مطابقت دهید. یک خانه حومه شهر با توجه به معماری و محله می تواند الگوی خاصی داشته باشد، در روستا یا در شهرهای کوچک، خانه ها معمولاً تم روستایی دارند. کسانی که ایده های طراحی کم و بیش رسمی دارند می توانند کاشت های غیررسمی را به دلیل ماهیت مکانشان تحمل کنند.

ایده های محوطه سازی حیاط خلوت برای حیاط های کوچک

انواع مختلف خانه ها و سبک زندگی نیاز به محوطه سازی ویژه دارد اگر برای سرگرمی و برای گذراندن وقت با خانواده و دوستان است، حریم خصوصی و حیاط خلوت یا چمن حصاردار ممکن است مناسب باشد.

گل های پر رنگ و شاداب، مصالح سنگفرش منحصر به فرد، آجر، سنگ یا سنگ فرش محوطه، سفال های تزئینی، سنگ های نما و... همه در کنار هم قرار می گیرند تا حتی یک فضای کوچک یا یک پاسیو جدید را با یک تغییر باغبانی به محوطه ای مناسب تبدیل کند.

تم ها و ایده های محوطه سازی حیاط خلوت کوچک برای حیاط هایی با فضای محدود:

تم های مختلفی وجود دارد که می توانید برای ایده های طراحی منظر - فراتر از رسمی و غیر رسمی - استفاده کنید.

طراحی منظره خلاقانه دوستانه برای خانواده

شاید زندگی خانواده شما یک زندگی پرمشغله و فعال باشد. برنامه طراحی حیاط خلوت خود را به سمت سرگرمی های خارج از منزل برای خانواده و دوستان تنظیم کنید. طراحی حیاط خلوت برای آشپزی باربیکیو، موسیقی و نور کافی برای گذراندن وقت در فضای باز ساخته شده است.گسترش پاسیو می تواند فضای بیشتری را برای سرگرمی و فضای اضافی برای نشستن در زمان شام فراهم کند.

نورپردازی در فضای باز را در برنامه های خود فراموش نکنید، ممکن است بخواهید پوشش زمین یا سقف را به پاسیو خود اضافه کنید تا امکان لذت بردن از فضای باز در زمانی که آب و هوامناسب نمی باشد را فراهم کنید.

و در نهایت باید بدانید که این طراحی انعکاس شخصیت شما می باشد و بهتر است برای اجرای طراحی یک حیاط کوچک از یک نقشه منظم که فضای کافی و منظره دلشینی برای گذراندن وقت در اختیار شما قرار می دهد، پیروی کنید.


ایده های محوطه سازی حیاط خلوت برای حیاط های کوچک


نظرات کاربران

دیدگاه خود را ارسال کنید

نظر خود را برای این مطلب ارسال کنید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین مطالب

اثر پتاس در رشد گندم

18 فروردین ماه 1401

کوددهی درختان میوه

06 اسفند ماه 1400

کود سرک چیست؟

دسته بندی:
24 مرداد ماه 1401

4 بیماری رایج درخت سیب

دسته بندی: آفت و بیماری
08 مرداد ماه 1401

جیبرلین و کاربرد آن در باغبانی

دسته بندی:
23 اسفند ماه 1400