اشنایی با گیاه انتوریوم اندرانوم

ارسال شده در 25 تیر ماه 1401

115 بازدید | 3 نظر
 شهر گیاه

گیاه انتوریوم اندرانوم با نام علمی  Anthurium andreanum گیاهی اپارتمانی است که به دلیل برگ های چرمی و گلهای رنگی داری محبوبیت زیادی است این گیاه بومی جنگل های امازون بوده است اما امروزه در بیشتر نقاط دنیا دیده می شود. این گیاه دارای برگ هایی پهن به رنگ سبز تیره است و گل های ان بیشتر در رنگ های سفید ،قرمز و صورتی دیده می شود. انتوریوم از جمله گیاهانی است که به سرما حساس می باشد ولی در مجموع از نظر شرایط نگهداری گیاه مقاومی می باشد.

آشنایی با گیاه انتریوم اندرانوم

شرایط نگهداری:

نور:نیاز به نور مستقیم ندارد و در صورتی که در معرض نور مستقیم باشد برگها دچار سوختگی می شود.

ابیاری: برای ابیاری باید سطح خاک تا عمق 1تا 2سانتیمتر خشک باشد . باید توجه شود که این گیاه دچار تنش خشکی نشود

رطوبت: در فصل بهار و تابستان نیاز به رطوبت دارد و می توان از هر یک از روش های رطوبت رسانی مانند اسپری کردن اب،ایجاد جزیره و بخور استفاده کرد. نیاز رطوبتی در پاییز و زمستان کمتر می باشد.

دما: گیاهی گرما دوست است و در دمای پایین تر از 6-4درجه از بین خواهد رفت اما دمای بالا را بهتر تحمل می کند.

خاک: نیاز به خاکی سبک همراه مواد مغذی می باشد.

تغذیه: برای تغذیه این گیاه کود های فسفر بالا و کودهای تقویتی می تواند مناسب باشد برای کسب اطلاع بیشتر می توانید با کارشناسان مجموعه شهر گیاه در ارتباط باشید.

اشنایی با گیاه انتریوم اندرانوم

سوالات متداول در زمینه نگهداری گیاه انتوریوم:

1-علت زردی برگ وتار عنکبوتی شدن زیر برگ در گیاه انتوریوم چیست؟

علت زردی همراه دیده شدن تار عنکبود در زیر برگ  وجود کنه تار عنکبوتی می باشد که این عارضه زمانی که گیاه دچار کم ابی و یا افزایش دما اتفاق افتاده باشد بوجود می اید برای رفع این مشکل شستن برگها و همچنین استفاده از سموم کنه کش توصیه می شود برای کسب اطلاع بیشتر در این زمینه می توانید با کارشناسان  متخصص و مجرب مجموعه شهر گیاه در ارتباط باشید.

2-علت گل ندادن گیاه انتوریوم چیست؟

برای این که گیاه انتوریوم گلدهی داشته باشد باید همه شرایط محیطی مانند نور،دما،رطوبت،خاک و... مناسب باشد اگر همه شرایط برای گلدهی گیاه فراهم باشد اما گل ندهد می توان از کود های تقویتی برای گلدهی استفاده کرد برای کسب اطلاع بیشتر در این زمینه می توانید با کارشناسان متخصص و مجرب مجموعه شهر گیاه در ارتباط باشید.

3-علت سیاه شدن برگ های گیاه انتوریوم چیست؟

علت این عارضه قرار گرفتن گیاه در معرض هوای سرد و دمای پایین می باشد برای حل این مشکل اگر گلدان در فضای باز می باشد باید به داخل خانه اورده شود و اگر در خانه دچار این نوع عارضه شده باشد باید جای گلدان را تغیر داده و در محلی گرم تر که دمای مناسبی برای گیاه دارد قرار دهید.

4-علت نرم و ابکی شدن برگ های گیاه انتوریوم چیست؟

در این حالت گیاه به علت ابیاری بیش از حد دچار بیماری قارچی شده است  وبرای حل این مشکل باید ابیاری کمتر و مناسب با نیاز ابی گیاه انجام شود همچنین استفاده از سموم قارچ کش برای رفع این مشکل ضروری است برای کسب اطلاع بیشتر در این زمینه می توانید با کارشناسان متخصص و مجرب این مجموعه در ارتباط باشید.

 


نظرات کاربران

دیدگاه خود را ارسال کنید

نظر خود را برای این مطلب ارسال کنید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین مطالب

اثر پتاس در رشد گندم

18 فروردین ماه 1401

کوددهی درختان میوه

06 اسفند ماه 1400

کود سرک چیست؟

دسته بندی:
24 مرداد ماه 1401

4 بیماری رایج درخت سیب

دسته بندی: آفت و بیماری
08 مرداد ماه 1401

جیبرلین و کاربرد آن در باغبانی

دسته بندی:
23 اسفند ماه 1400