آشنایی با گیاه نخل لیندا

ارسال شده در 03 خرداد ماه 1401

109 بازدید | 3 نظر
 شهر گیاه

نخل لیندا با نام علمی Beaucarnea recurvate بومی آمریکای جنوبی می باشد. این گیاه دارای ساقه‌ی ضخیم است که آب را در خودش ذخیره می‌کند و برگ‌های سبزتیره و باریک و بلند لیندا از بالای ساقه رشد می‌کنند و به پایین می‌ریزند نخل لیندا رشد کندی دارد و همین ویژگی این گیاه را برای نگهداری در آپارتمان مناسب می کند این گیاه با افزایش سن، ساقه اش بلند می شود که زیبایی این گیاه را دوچندان می کند. این گیاه از طریق قلمه ساقه و بذر تکثیر می شود.

شرایط لازم برای نگهداری گیاه نخل لیندا

نور: این گیاه نسبت به نور حساس نمی باشد و می توان هم در نور مستقیم هم غیر مستقیم از این گیاه نگهداری کرد تنها تفاوتی که برای گیاه وجود دارد این است که در محیط پر نورتر رشد بهتری دارد.

دما: این گیاه بومی مناطق خشک می باشد و نسبت به دمای بالا سازگار می باشد اما نسبت به سرما کمی حساس می باشد و در صورتی که مدت طولانی در سرما قرار گیرد برگها زرد می شود.

رطوبت: رطوبت محیط برای نگهداری این گیاه مناسب است و به رطوبت بیشتری نیاز ندارد.

آبیاری: این گیاه نیاز به آبیاری زیاد ندارد و در مقابل خشکی مقاوم می باشد. آبیاری این گیاه در زمانی انجام می شود که خاک گیاه تا عمق چند سانتی متری خشک باشد و مقدار آب به گیاه باید به قدر باشد که مقداری آب از منافذ ته گلدان بیرون آید.

خاک: نیاز به خاک سبک همراه با زهکشی مناسب دارد.

تغذیه: برای تامین عناصر مورد نیاز گیاه نیاز به کوددهی می باشد.

آآشنایی با گیاه نخل لیندا - شهر گیاه

سوالات متداول در زمینه نگهداری گیاه نخل لیندا

1-علت قهوه ای شدن لبه برگ‌های نخل لیندا چیست؟

علت سوختگی نوک برگ ها در گیاه لیندا اغلب آبیاری نامناسب می باشد آبیاری کم یا زیاد هر دو باعث این مشکل می شود. درست است که این گیاه نسبت به کم آبی مقاوم می باشد ولی این بدان معنی نیست که این گیاه می تواند کم آبی را به طور مداوم تحمل کند. بهتر است هرگاه سطح خاک گیاه تا عمق حدود3 سانتیمتری خشک بود آبیاری انجام شود. همچنین برای جلوگیری از این عارضه بهتر است گیاه در روزهای گرم رطوبت رسانی شود.

2- علت پژمردگی و عدم برگ دهی گیاه نخل لیندا چیست؟

 اگر نور گیاه مناسب نباشد گیاه دچار پژمردگی می شود همچنین اگر تغذیه گیاه مناسب نباشد گیاه رشدش کاهش پیدا می کند ودچار پژمردگی می شود.

بهتر است گیاه در مکانی قرار گیرد که نور کافی دریافت کند همچنین در طول فصل رشدی نیاز به برنامه غذایی منظم دارد.

3-علت چروک شدن ساقه گیاه نخل لیندا چیست؟

گیاه به آبیاری نیاز دارد و دچار کم آبی شده است برای حل این مشکل نیاز است که گیاه به طور منظم و مقدار مورد نیاز گیاه آب دریافت کند.

آشنایی با گیاه نخل لیندا - شهرگیاه


نظرات کاربران

دیدگاه خود را ارسال کنید

نظر خود را برای این مطلب ارسال کنید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین مطالب

اثر پتاس در رشد گندم

18 فروردین ماه 1401

کوددهی درختان میوه

06 اسفند ماه 1400

کود سرک چیست؟

دسته بندی:
24 مرداد ماه 1401

4 بیماری رایج درخت سیب

دسته بندی: آفت و بیماری
08 مرداد ماه 1401

جیبرلین و کاربرد آن در باغبانی

دسته بندی:
23 اسفند ماه 1400