آشنایی با گیاه رز بالا رونده

ارسال شده در 24 خرداد ماه 1401

دسته بندی: شناسنامه
122 بازدید | 3 نظر
 شهر گیاه

گیاه رز بالا رونده با نام علمی   گونه از خانواده ی Rosacea می باشد. این گونه از رز بیشتر به عنوان پوشش برای دیوار و نرده ها استفاده می شود. رز بالا رونده داری ساقه هایی بلند می باشد که برای بهتر دیده شدن نیاز به یک تکیه گاه دارد. ارتفاع این گل تا حدود3.5 متر نیز می رسد و گلهایی بزرگ به قطر حدود 12 سانتیمتر دارد. تکثیر این گیاه از طریق قلمه و بذر می باشد.

آشنایی با گیاه گل رز بالا رونده

شرایط لازم برای نگهداری گیاه رز بالارونده:

نور: نیاز به محیطی پر نور دارد که در طول روز 6تا8 ساعت نور دریافت کنند. نور ابتدای صبح برای گیاه رز مناسب می باشد.

دما: گیاه رز نسبت به باد های زمستان حساس می باشد و بهتر است در مکان های سردسیر در کنار دیوار کاشته شود.

رطوبت: در زمان گلدهی نیاز به رطوبت کمی دارد. در نگهداری گیاه رز نباید از غبار پاشی استفاده کرد.

آبیاری: هر چه سن گیاه کمتر باشد نیاز به آبیاری بیشتری دارد. گیاه رز نیاز آبی بالایی دارد و در هر بار آبیاری باید مقدار کافی آب به گیاه برسد و خاک گیاه تا عمق مرطوب شود. بهتر است آبیاری گیاه به صورتی باشد که برگهای گیاه خیس نشود.

خاک: نیاز به خاکی غنی و با زهکشی بالا دارد.

تغذیه: در طی دوره رشدی نیاز به کوددهی منظم دارد برای کسب اطلاع بیشتر می توانید با کارشناسان متخصص و مجرب مجموعه شهر گیاه همراه باشید.

آشنایی با گیاه رز بالا رونده

سوالات متداول در زمینه نگهداری گیاه رز بالارونده:

1-علت ایجاد لکه های سفید رنگ روی برگای گیاه رز بالارونده چیست؟

علت این لکه ها بیماری قارچی سفیدک سطحی می باشد که در بین گیاهان رز بسیار شایع می باشد. اگر گیاه در شراط خنک و مرطوب قرار گیرد به این بیماری دچار می شود بهتر است در هنگام آبیاری برگهای گیاه خیس نشود همچنین مکان گیاه بصورتی باشد که آفتاب اول صبح به گیاه بتابد تا رطوبت برگها کاهش پیدا کند. در صورت آلودگی گیاه می توان از سموم قارچ کش استفاده کرد برای کسب اطلاع بیشتر در این زمینه می توانید با کارشناسان متخصص و مجرب مجموعه شهر گیاه همراه باشید.

2-علت پژمردگی گیاه و چسبناک شدن برگها در گیاه رز بالارونده چیست؟

علت پژمردگی و چسبناکی برگها تغذیه حشره شته از گیاه رز می باشد یکی از افات شایع در گیاه رز شته می باشد این حشره دا ابتدای بهار بیشترین فعالیت را دارد در ابتدای فصل بهار می توان با استفاده ار کود های تقویتی گیاه خور دا تقویت کنی تا نسبت به این آفت مقومت بیشتری داشته باشد همچنین با آب پاشی روی گیاه می توان علیه این آفت اقدام کرد در صورتی که جمعیت حشره بالا باشد می توان از سموم حشره کش استفاده کرد.

3-علت ایجاد لکه های قهوه ای و سیاه روی برگها و شاخه گل رز بالارونده چیست؟

علت ایجاد این لکه ها روی برگه بیماری قارچی می باشد که در صورتی که گسترش پیدا کند موجب ریزش برگها می شود. بهتر است زمانی که برگ ها ریزش پیدا می کنند جمع آوری شوند همچنین گیاه نیاز به تهویه مناسب دارد و بهتر است در طول روز نور مستقیم آفتاب دریافت کند تا احتمال آلودگی به این بیماری کاهش پیدا کند. درصورتی که آلودگی گسترش پیدا کند می توان از سموم قارچکش استفاده کرد، برای کسب اطلاع بیشتر با کارشناسان متخصص و مجرب مجموعه شهر گیاه همراه باشید.

 


نظرات کاربران

دیدگاه خود را ارسال کنید

نظر خود را برای این مطلب ارسال کنید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین مطالب

اثر پتاس در رشد گندم

18 فروردین ماه 1401

کوددهی درختان میوه

06 اسفند ماه 1400

کود سرک چیست؟

دسته بندی:
24 مرداد ماه 1401

4 بیماری رایج درخت سیب

دسته بندی: آفت و بیماری
08 مرداد ماه 1401

جیبرلین و کاربرد آن در باغبانی

دسته بندی:
23 اسفند ماه 1400