پرگولا

محوطه و لنداسکیپ

 شهر گیاه

پرگولا یک نوع ساختار خاص در فضای باز است که شامل دو بخش اصلی است - ستون های نگهدارنده و شبکه سقف که شامل تیرها ستون و تیرها سقف می باشد. بسته به ترجیحات مالک، شبکه سقف ممکن است باز یا بسته باشد. برخی از پرگولا ها نیز به گونه ای طراحی شده اند که به یک خانه متصل شوند، اما اکثر آنها سازه های مستقل خود را تشکیل می دهند.

طراحی سنتی پرگولا به دوران رنسانس ایتالیا برمی‌گردد، اما در روزگار مدرن، ساختار آن تغییر کرده و اغلب شامل سازه‌هایی است که از مواد چوبی ساخته می شود. امروزه غیر عادی نیست که پرگولا نیز به خانه متصل شود و فضای بیرونی را تشکیل دهد که به عنوان امتداد فضای داخلی خانه عمل می کند.

پرگولا را می توان به راحتی با آلاچیق معمولی در برخی موارد اشتباه گرفت، زیرا در هدف کلی آن ساخت و ساز مشابهی است - یک سازه چوبی در فضای باز. تفاوت اصلی بین پرگولا و آلاچیق در این است که با پرگولا شما می توانید بین بستن کامل سقف یا باز گذاشتن آن برای نور و هوای بیشتری در زیر پرگولا یکی را انتخاب کنید، اما با آلاچیق فقط سقف یکپارچه است و بسته . همچنین در مورد پرگولاها و آلاچیق ها تفاوت های بیشتری وجود دارد، از جمله جنس کف یا شکل کلی ساختار ومواد بکار برده شده.

شما می توانید با کارشناسان متخصص شهر گیاه در ارتباط باشد تا شرکتها و افراد متخصص و مجرب را در زمینه ساخت پرگولا به شما معرفی نماید تا با صرف هزینه و زمان کمتر به نتیجه دلخواه برسید.


    نمونه کارهای اجرا شده

  • مه افشان
  • مه افشان
  • مه افشان
پربازدیدترین مطالب

اثر پتاس در رشد گندم

18 فروردین ماه 1401

کوددهی درختان میوه

06 اسفند ماه 1400

چرا برگ های گیاه فلفل زرد می شوند؟

دسته بندی:
09 مرداد ماه 1401

کود سرک چیست؟

دسته بندی:
24 مرداد ماه 1401