کوددهی

نگهداری و گیاه پزشکی

تگهداری و گیاه پزشکی - هرس

احتمالاً در مورد کود دهی گیاهان و جادویی که می تواند انجام دهد شنیده اید، اما آیا دقیقاً می دانید چگونه این کار را انجام دهیدگیاهان مختلف برای بهترین نتایج به رویکردهای کمی متفاوت نیاز دارند. اما ما اینجا هستیم تا توضیح دهیم.

انجام کوددهی رشد را تشویق می کند، بنابراین کوددهی به تولید محصول بیشتر، شکوفه های پر بار تر، یا چمن و فضای سبز سالم تر و سبزترکمک می کند. این به این دلیل است که کودها دوز متمرکزی از مواد مغذی را به گیاهان می‌دهند. سه ماده مغذی اصلی وجود دارد که به روش‌های مختلف کمک می‌کنند: نیتروژن برای برگ‌ها، فسفر برای ریشه‌ها و اندام‌های هوایی و پتاسیم برای گل‌ها و میوه‌ها.

با این حال، شما نمی توانید از هر کودی برای گیاهان خود استفاده کنید. در واقع، زیاده روی در آن می تواند اثرات مضری داشته باشد (همانطور که در مورد بیشتر چیزها وجود دارد)، گیاهان شما را ضعیف و آسیب پذیر می کند. بنابراین، برای اینکه به شما کمک کنیم گیاهان خود را به روش صحیح بارور کنید و به نتایجی که می خواهید برسید، نکات و توصیه های مفید زیادی وجود دارد که کارشناسان شهر گیاه با کمک به شما و ارائه توصیه کودی بهترین عملکرد گیاهان را برای شما به ارمغان می آورند.


  • کوددهی
پربازدیدترین مطالب

اثر پتاس در رشد گندم

18 فروردین ماه 1401

کوددهی درختان میوه

06 اسفند ماه 1400

چرا برگ های گیاه فلفل زرد می شوند؟

دسته بندی:
09 مرداد ماه 1401

آشنایی با گیاه ماگنولیا

دسته بندی: شناسنامه
10 خرداد ماه 1401

کود سرک چیست؟

دسته بندی:
24 مرداد ماه 1401