باغ ژاپنی

طراحی و اجرای باغ

 شهر گیاه

باغ ژاپنی، در طراحی منظر، نوعی باغ است که زیبایی شناسی اصلی طراحی آن یک محیط طبیعی ساده و مینیمالیستی است که برای الهام بخشیدن به تأمل و مراقبه طراحی شده است.

هنر باغ ژاپنی احتمالا از چین یا کره به ژاپن وارد شده است. سوابق نشان می‌دهد که کاخ‌های امپراتوری تا قرن پنجم میلادی دارای باغ‌هایی بوده‌اند که ویژگی اصلی آن‌ها یک حوض با جزیره‌ای است که توسط پل‌ها به ساحل متصل می‌شود. در گذشته در طراحی خلق و خوی ذهنی غالب شد و فردیت در باغ ها را منعکس می کردند.

باغ‌های ژاپنی معمولاً بر اساس ماهیت زمین طبقه‌بندی می‌شوند، یا تسوکی یاما (تپه‌های مصنوعی) یا هیرا نیوا (زمین همسطح) که هر کدام ویژگی‌های خاصی دارند. تسوکی یاما از تپه ها و برکه ها تشکیل شده است و هیرانیوا از زمین مسطحی تشکیل شده است که برای نشان دادن یک دره یا لنگر طراحی شده است.

باغ های تپه مصنوعی یاتسوکی یاما به طور معمول شامل یک نهر و حوضچه ای از آب واقعی هستند، اما یک تنوع خاص وجود دارد، سبک کاره سانسوی (چشم انداز خشک شده) که در آن سنگ ها برای نشان دادن یک آبشار و حوضه آن و برای یک نهر پیچ در پیچ یا یک حوض، شن یا ماسه برای نماد آب یا برای نشان دادن زمین خشک فصلی استفاده می شود. باغ ژاپنی دارای انواع گوناگونی می باشد که هر کدام ویژگی های منحصر به فردی دارند.

باغ های ژاپنی با این موارد مشخص می شوند: آبشار که ده یا چند ترتیب مختلف از آن وجود دارد. چشمه و نهری که از آن سرچشمه می گیرد. دریاچه؛ تپه‌هایی که از زمین استخراج شده از حوضه برای دریاچه ساخته شده‌اند. جزایر؛ پل های مختلف؛ و سنگ های محافظ طبیعی انتخاب و توزیع موثر سنگ ها یکی از نکات مهم در طراحی باغ است. پس از آزمایش‌های بی‌پایان و تأمل عمیق، بهترین و ظریف‌ترین ترکیب‌بندی‌ها با استفاده از نقاشی‌ها به دست آمد. بی نظمی بررسی شده در چیدمان سنگ های پله از ویژگی های قابل توجه باغ چانویو است که زیبایی و کاربری در آن ترکیب شده است.

شما عزیزان می توانید برای طراحی، اجرا و نظارت باغ ویلای خود با کارشناسان متخصص ومجرب شهر گیاه در ارتباط باشید تا با توجه به نیاز شما بهترین شرکت های فعال در این زمینه را به شما معرفی کنند.


    نمونه کارهای اجرا شده

  • باغ <br>
ژاپنی
  • باغ ژاپنی
پربازدیدترین مطالب

اثر پتاس در رشد گندم

18 فروردین ماه 1401

کوددهی درختان میوه

06 اسفند ماه 1400

آشنایی با گیاه ماگنولیا

دسته بندی: شناسنامه
10 خرداد ماه 1401

چرا برگ های گیاه فلفل زرد می شوند؟

دسته بندی:
09 مرداد ماه 1401

کود سرک چیست؟

دسته بندی:
24 مرداد ماه 1401