باغ فرانسوی

طراحی و اجرای باغ

 شهر گیاه

به طراحی باغ فرانسوی فکر کنید و فوراً به باغ‌های گره‌دار زیبا و پیچیده یا درختان بلند با حوض‌ها و فواره‌های بزرگ فکر کنید. طراحی باغ فرانسوی که Jardin à la Française نیز نامیده می شود، یک سبک باغبانی بسیار رسمی و بسیار منظم با خطوط مستقیم و تقارن زیاد است. این بیش از همه سبکی است که برای تحت تأثیر قرار دادن ایجاد شده است، اما می‌توانیم از این سبک ایده بگیریم و از آن برای تأثیرگذاری عالی در یک باغ خانگی استفاده کنیم.

مسیرها معمولاً سنگریزه و لبه دار با پرچین های بریده شده و رویه ای هستند که در الگوهای متقارن قرار گرفته اند. آب اغلب یکی از ویژگی های کلیدی طراحی باغ فرانسوی است و تعداد زیادی استخر گرد و مستطیل در آن گنجانده شده است که انعکاس آب به تقارن و آرامش صحنه می افزاید. فواره ها و آبشارها نیز از ویژگی های بسیار رایج هستند. کاشت نزدیک به خانه کم نگه داشته می شود (بدون درخت) و تمایل دارد از پارتر تشکیل شود. پارترهای نزدیک به خانه می توانند کاملاً پیچیده طراحی شوند و در فاصله دورتر از خانه ساده تر می شوند.

علاوه بر این مسیرهای خانه اغلب با درختان مشخص می شود، درختان همیشه در خطوط مستقیم کاشته می شوند و باعث افزایش چشم انداز و تقویت تقارن باغ می شوند.مجسمه اغلب در طراحی باغ فرانسوی استفاده می شود. در باغ‌های رسمی بزرگ فرانسه، تقریباً همیشه یک تراس وجود دارد که از آنجا می‌توان باغ و تقارن آن را از بالا مشاهده کرد. شما عزیزان می توانید برای طراحی، اجرا و نظارت باغ ویلای خود با کارشناسان متخصص و مجرب شهر گیاه در ارتباط باشید تا با توجه به نیاز شما بهترین شرکت های فعال در این زمینه را به شما معرفی کنند.


    نمونه کارهای اجرا شده

  • باغ فرانسوی
  • باغ فرانسوی
  • باغ فرانسوی
پربازدیدترین مطالب

اثر پتاس در رشد گندم

18 فروردین ماه 1401

کوددهی درختان میوه

06 اسفند ماه 1400

آشنایی با گیاه ماگنولیا

دسته بندی: شناسنامه
10 خرداد ماه 1401

چرا برگ های گیاه فلفل زرد می شوند؟

دسته بندی:
09 مرداد ماه 1401

کود سرک چیست؟

دسته بندی:
24 مرداد ماه 1401