موز Musa

2,500,000 تومان

موز با نام گیاه شناسی Musa spp. از خانواده Musaceae و بومی آسیا، آفریقا، استرالیا می باشد. در حالی که این گیاهان میوه‌دار گرمسیری معمولاً به عنوان درخت شناخته می‌شوند، از نظر فنی نوعی گیاه علفی، چند ساله هستند، به این معنی که ساقه چوبی ندارند. ساقه های گوشتی و عمودی دار ادامه مطلب


موز را آنلاین خرید کنید
تعداد

موز با نام گیاه شناسی Musa spp. از خانواده Musaceae و بومی آسیا، آفریقا، استرالیا می باشد. در حالی که این گیاهان میوه‌دار گرمسیری معمولاً به عنوان درخت شناخته می‌شوند، از نظر فنی نوعی گیاه علفی، چند ساله هستند، به این معنی که ساقه چوبی ندارند. ساقه های گوشتی و عمودی دارند که از آن برگ های بزرگ، مستطیلی و سبز روشن رشد می کنند. گل های سفید، بنفش، نارنجی رنگی دارد که معمولاً در بهار ظاهر می شوند و جای خود را به میوه های گوشتی، کشیده، سبز یا زرد می دهند. درختان موز عموماً سرعت رشد بالایی دارند و تقریباً 70 گونه درخت موز وجود دارد. این گیاه در بهار کاشته می شود.

این گیاه به 6 ساعت نور مستقیم، خاک با مواد آلی بالا و  زهکشی خوب، رطوبت  و کود زیاد نیاز دارد.

برای تکثیر موز پاجوش های برگ شمشیری را  زمانیکه ارتفاع آنها به ۷۵ سانتیمتر برسد از پایه مادری جدا کنید  و بکارید. روش دیگر  تکثیر به روش  تقسیم است.  ریزوم موز را بعد از میوه دادن از خاک د رآورید و به چند قسمت که هر قسمت حاوی جوانه است تقسیم کنید. و آنها را بکارید.

محصولات مرتبط