افوربیا تریگونا قرمز تریگونا

250,000 تومان

نور گیاه افوربیا نور روشن و غیر مستقیم خورشید را دوست دارد، پنجره جنوبی برای رشد در داخل خانه مناسب است و در فضای باز مکانی که آفتاب کامل را دریافت می کند، تا زمانی که تابستان ها به طور مداوم گرم نباشد، مناسب است. خاک برای نگهداری از گیاه افوربیا شرایط زهکشی خوب ضروری است خاک رسی سنگین باید ادامه مطلب


افوربیا تریگونا قرمز را آنلاین خرید کنید
تعداد

نور

گیاه افوربیا نور روشن و غیر مستقیم خورشید را دوست دارد، پنجره جنوبی برای رشد در داخل خانه مناسب است و در فضای باز مکانی که آفتاب کامل را دریافت می کند، تا زمانی که تابستان ها به طور مداوم گرم نباشد، مناسب است.

خاک

برای نگهداری از گیاه افوربیا شرایط زهکشی خوب ضروری است خاک رسی سنگین باید از نظر زهکشی و PH مناسب اصلاح شود، در غیر این صورت ممکن است رشد گیاه را مختل کند خاک‌های لومی شنی و شنی به این گیاه در محیط‌های خشک کمک می‌کنند.

آبیاری

گیاه افوربیا به آب زیادی نیاز ندارد فقط در صورتی که در شرایط گرم و خشک باشد نیاز به آبیاری تکمیلی دارد اما در شرایط آپارتمان تنها در صور خشک شدن خاک گلدان به عمق بیش از 3سانتیمتر خشک باشد نیاز به آبیاری دارد.

دما و رطوبت

این گیاه مقاوم به خشکی از آب و هوای خشک یا نیمه خشک برخوردار است و می تواند دمای نسبتاً گرم را تحمل کند، اگر محیط نگهداری گیاه تابستان های گرم دارد، گیاه را در مکانی با نور غیر مستقیم خورشید یا نیمه سایه قرار دهید تا از گرمای بیش از حد جلوگیری شود، این گیاه نیازی به رطوبت اضافی ندارد و رشد آن در آب و هوای مرطوب ممکن است باعث ایجاد استرس و عفونت قارچی یا آفت شود.

کود

در طی فصل رشدی گیاه افوربیا نیاز به تغذیه منظم دارد ولی در فصل پاییز و زمستان گیاه نیاز به استراحت دارد.

هرس

گیاه افوربیا رشد نسبتا بالایی دارد و سیستم ریشه ای آن کم عمق می باشد. به همین دلیل، گیاهان مسن‌تر ممکن است سنگین‌تر شوند، یا به علت ریشه های کم عمق ممکن است گیاه در خاک نماند و هرس را به یک ضرورت تبدیل کنند، هنگام هرس، همیشه دستکش بپوشید و از یک چاقوی تیز و استریل شده برای جدا کردن ساقه ها استفاده کنید، برشی که ایجاد می کنید خشک می شود و به خودی خود پینه ایجاد می کند.

محصولات مرتبط