آلوئه ورا دندان ببری آلوئه ورا

180,000 تومان

نگهداری نور: آلوئه ورا برای رشد در خارج از منزل، حداکثر شش ساعت آفتاب کامل نیاز دارد. هنگامی که آلوئه در داخل منزل رشد می کند، باید در پنجره ای با نور روشن و غیر مستقیم خورشید قرار گیرد. آفتاب مستقیم می تواند پوست لطیف آن را بسوزاند، با این حال کمبود نور باعث می شود که برگ های گیاه نازک و چروک شو ادامه مطلب


آلوئه ورا دندان ببری را آنلاین خرید کنید
تعداد

نگهداری

نور: آلوئه ورا برای رشد در خارج از منزل، حداکثر شش ساعت آفتاب کامل نیاز دارد. هنگامی که آلوئه در داخل منزل رشد می کند، باید در پنجره ای با نور روشن و غیر مستقیم خورشید قرار گیرد. آفتاب مستقیم می تواند پوست لطیف آن را بسوزاند، با این حال کمبود نور باعث می شود که برگ های گیاه نازک و چروک شوند.

خاک: در زیستگاه طبیعی خود، آلوئه ورا معمولاً در شرایط خاکی فقیر از مواد مغذی، در خاک های شنی و زهکشی شده رشد می کند. خاک متناسب کاکتوس یا خاک گلدان مخلوط با پرلیت و ماسه درشت با زهکشی مناسب برای آلوئه ورا مناسب است. آلوئه ورا خاک کمی اسیدی  حدود اسدیته 6 را ترجیح می دهد؛ اما بسیار سازگار است و می تواند در خاک های خنثی یا قلیایی نیز رشد کند.

آب: ترجیح می دهد به طور منظم آبیاری شود، به شرطی که در بین دو آبیاری، خاک کاملاً خشک شود. اگر خاک برای مدت طولانی خشک بماند، برگ ها چروکیده می شوند. تنش های آبی طولانی مدت باعث زرد شدن برگ ها و مرگ می شود. گیاهان در فضای باز را در دوره های بارانی آبیاری نکنید. آلوئه ورا در زمستان به خواب می‌رود و به آبیاری نیاز ندارد. اگر آب و هوای منطفه مدنظرتان در زمستان بارانی است، کاشت آلوئه را در خاکی با بافت شنی در نظر بگیرید.

دما و رطوبت: به طور طبیعی در محیط های خشک، استوایی و نیمه گرمسیری رشد می کند. دمای بین 13 تا 30 درجه سانتی گراد مناسب ترین دما می باشد. آلوئه ورا به خوبی می تواند هوای خشک را تحمل کند . 40% رطوبت نسبی کافی است.

کود: آلوئه ورا در شرایط خاک ضعیف  بهترین رشد را دارد و اصلاً نیازی به کوددهی ندارد.

هرس: آلوئه ورا فقط در صورتی نیاز به هرس دارد که برگ ها چروکیده و مرده باشند. همچنین می توانید آنهایی که در اثر عوامل محیطی آسیب دیده اند را هرس کنید. اگر برگ های بیرونی گیاه آلوئه ورا شما در نوک آن قهوه ای شد، آنها را نیز برش دهید. برای انجام این کار، از قیچی باغبانی تمیز استفاده کنید و فقط نوک آسیب دیده را قطع کنید یا کل برگ را به طور کامل در پایه آن هرس کنید. هرس برگ ها در پایه،  رشد  برگ های جدید را تقویت می کند. هرگز یک برگ  را از مرکز آن نبرید.

محصولات مرتبط